Ez a videó azt mutatja be, hogyan készül a Sony által kifejlesztett Original Blended Material. Ráadásul a videó összes jelenetét Xperia okostelefon kamerájával vették fel.
Az „Original Blended Material” egy környezettudatos papírszerű anyag.
Abból az ázsiai-csendes-óceáni régióból érkezik, amelyben globális szinten a legnagyobb a Sony gyártási létesítményeinek koncentrációja. Összetevői között megtalálható a bambusz, a cukornádrost és az újrahasznosított papír. A videón a cukornádmező és a farmerek láthatók.
Az anyagok kiválasztásánál figyelembe vették a gyártás helyszínének környezetét.
Hiroki Kitazawa terméktervező: „Azért hoztuk létre az „Original Blended Materialt”, hogy az ügyfeleinkkel hatékony kommunikációt folytatva környezettudatosabbá tegyük őket. Egy olyan történetmesélési koncepciót alkottunk meg, amely feltárja, hogy „hol”, „miből”, „hogyan” és „miért” született meg ez az anyag. „A bambusz gyorsan, egy rövid ciklus alatt megnő, és már le is aratható. Begyűjtése Kína Kujcsou tartományában történik.”
A videón bambusszal benőtt hegy látható.
Hiroki Kitazawa: „Érdekes, hogy Kína a pandák egyetlen élőhelye. Az „Original Blended Material” nem tartalmazza azt a bambuszfajtát, amely a pandák tápláléka.”
A cukornádból megmaradt rostokat általában áramtermelés céljából tüzelőanyagként elégetik, és kidobják. Mi ezeket az „Original Blended Material” gyártásához használjuk fel.”
Azáltal, hogy a bambusz és a cukornád hosszú rostjait optimális arányban kombináljuk a piacról begyűjtött újrahasznosított papírral, lehetővé válik az újrahasznosított papír folyamatos újbóli használata. Ez hozzájárul a fa fogyasztásának csökkentéséhez.
Az „Original Blended Material” immár több, mint egyszerű termékcsomagolás; átalakult, és rendkívül változatos formákban jelenik meg, mint amilyenek az alkalmazottak üzleti névjegykártyái vagy kiállítási tartóelemek. Az anyag sokoldalúságát maximálisan kihasználva azt tervezzük, hogy a jövőben tovább szélesítjük a felhasználási lehetőségek körét.”
A kijelzőn különböző formájú, az „Original Blended Material” felhasználásával készült kartonok láthatók.
Hiroki Kitazawa: „Ha az emberek tájékoztatást kapnak, és megértik annak lényegét, mindig megváltozik a viselkedésük. Ezért olyan anyagokat akarok létrehozni, amelyek át tudják adni az üzenetet.
Hatalmunkban áll úgy átformálni a világot, hogy olyan jövőt teremtsünk, amelyben a fenntarthatóság nem álom, hanem valóság. Tarts velünk ezen a rendkívüli utazáson, amelynek végén a zöldebb, fenntarthatóbb holnapba érkezünk.
Az innováció a fenntarthatósággal találkozik.